• Zakończenie roku 2018/2019

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Odkryjmy na nowo wiersze Marii Konopnickiej.

Oddaj używany telefon komórkowy - nagrody czekają.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji ekologicznej.

MŚ 14 0614 czerwca oddział 6a wybrał się do Muzeum Śląskiego, aby obejrzeć wystawy czasowe.
Najpierw oglądaliśmy instalację artystyczną pt. Jestem Teresy Murak. To krzyż zrobiony z węgla i stalowych elementów, na którym jest zawieszony drugi, mniejszy krzyż z Panem Jezusem. To autorskie spojrzenie na Śląsk, na to co stanowi jego podstawę i tożsamość.
Wystawa Zajawka opowiada historię hip-hopu na Śląsku. Prócz zdjęć wykonawców takich jak Kaliber 44, Paktofonika, można zobaczyć stare kasety, komputery, meble, czasopisma. Jest kiosk z prasą, stary samochód zaparkowany koło garaży, służących za pierwsze studia nagraniowe. Można spróbować swoich sił i nagrać swoje bity. Jest sporo kolorowego graffiti i przede wszystkim muzyki, którą słychać w słuchawkach i kabinie dźwiękoszczelnej. Wystawa przenosi nas w czasie do lat 90tych i ilustruje jakie wydarzenia działy się po drodze do drugiego tysiąclecia.
Kolejna wystawa Bliskie, lecz z dalekiego świata pokazuje historię udomowienia ssaków. Oglądać na niej można kości zwierząt, rogi, zęby, ciosy mamuta, przedmioty codziennego użytku z motywami zwierzęcymi, słyszymy głosy zwierząt a dla osób lubiących pogrzebać w ziemi jest szkielet w piasku, który przy pomocy pędzelka pięknie się odsłania. Na ścianach rysunki niczym w jaskini u człowieka prehistorycznego, ale unowocześnione światłem podkreślającym kontury zwierzęcia.
Na zewnątrz muzeum jest wystawa Górny Śląsk z powietrza. Dzieci odszukały swoje bloki, bo jest tam zdjęcie naszego osiedla, ale oczywiście jest i wiele innych przedstawiających piękne miejsca naszego regionu.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Muzeum Śląskiego na przykład w wakacje.

J.G.