• Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Rozstrzygnęliśmy kolejną edycję miejskiego konkursu.

Odkryliśmy na nowo wiersze Marii Konopnickiej.

Oddaj używany telefon komórkowy - nagrody czekają.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji ekologicznej.

pamietniki pokolenPierwsza część akcji „Przerwany marsz…” to wspólna inauguracja roku szkolnego 2019/2020 żyjących świadków tamtych wydarzeń i obecnych uczniów. Zdajemy sobie sprawę, że obecność osób w podeszłych wieku 2 września w Naszej Szkole może być trudna. Jesteśmy jednak pewni, że wielu z tych, którym wybuch II wojny światowej nie pozwolił rozpocząć roku szkolnego w 1939 r., doskonale pamięta ten dzień.

Drodzy uczniowie, ważne zadanie dla Was!

Postarajcie się odnaleźć takie osoby wśród waszych dziadków, pradziadków, osób samotnych, mieszkających w waszym sąsiedztwie. Przeprowadźcie z nimi wywiady, zapytajcie, jak wspominają sierpień i wrzesień 1939 roku, a także jacy byli wtedy młodzi ludzie. Utrwalcie w ciekawy sposób rozmowy i wspomnienia. Przynieście efekty swych rozmów do szkoły, a my stworzymy z nich wspólną publikację pt. „Pamiętniki Pokoleń”.
Czekam na Wasze relacje do końca września.

Dariusz Garncarczyk