• Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Rozstrzygnęliśmy kolejną edycję miejskiego konkursu.

Odkryliśmy na nowo wiersze Marii Konopnickiej.

Oddaj używany telefon komórkowy - nagrody czekają.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji ekologicznej.

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznym Dniu Kapcia. W tym roku na naszych stopach królowały motywy zwierzęce. Jury konkursu postanowiło wyróżnić kreatywność i przyznało statuetki " Złotego Kapcia" następującym osobom: Olgierdowi i Filipowi z 1b , Ricie z 4a oraz Kacprowi z 6d. Zdjęcia można zobaczyć w naszej galerii.

Aleksandra Robaszkiewicz - opiekun SU

13 listopada br. odbyła się w naszej szkole ósma już edycja miejskiego konkursu edukacyjnego ”Magiczne wiersze…”, w której wzięło udział 8 drużyn reprezentujących świetlice katowickich szkół podstawowych. Drużyny trzecioklasistów pokonywały ekspresowo przygotowane dla nich zadania związane z biografią i twórczością Marii Konopnickiej. Również wychowawczynie, które przygotowywały dzieciaki do konkursu i z nimi do nas przyjechały, miały okazję wykonać zadanie wspólnie z uczniami. Uczestnicy nie tylko rywalizowali ze sobą, ale także brali udział we wspólnej zabawie podczas której mogli lepiej się poznać.
Drużyny były świetnie przygotowane, w związku z czym w tegorocznej edycji musiała być przeprowadzona dogrywka w walce o trzecie miejsce.
„Magiczne wiersze…” to mnóstwo emocji, dużo dobrej zabawy, a na zakończenie uśmiechnięte twarze wszystkich uczestników, ponieważ nikt nie opuścił naszych progów z pustymi rękami usmiech
Dziękujemy i zapraszamy za rok usmiech

Oto zwycięzcy 8. edycji konkursu:
I MIEJSCE drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Katowicach
II MIEJSCE drużyna reprezentująca Zespół Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach
III MIEJSCE drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Katowicach

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

Agata Warwas

Tegoroczny DZIEŃ KAPCIA odbędzie się w najbliższy piątek - 15 listopada. Akcja ma na celu propagowanie zmiany obuwia na terenie szkoły w sezonie jesienno-zimowym. Zachęcamy do udziału w zabawie całą społeczność szkolną. Wzorem lat ubiegłych członkowie Samorządu Uczniowskiego wyłonią "Najlepszy, najciekawszy, najbardziej oryginalny kapeć".

Aleksandra Robaszkiewicz - opiekun SU

Z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę 101 lat temu odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów klas 7 i ich wychowawców. W trakcie uroczystości można było usłyszeć piękne utwory muzyczne, np. Legiony, Rotę, Marsz Pierwszej Brygady oraz wiersze o tematyce patriotycznej. O godzinie 1111, symbolizującej świąteczną datę, odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu polskiego, angażując się w ten sposób w akcję „Szkoła do hymnu”. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

Wychowawcy klas 7.

mecz aniol strozow

W imieniu Młodzieżowej Rady Miasta Katowice
informujemy o charytatywnym meczu siatkówki
organizowanym na rzecz Domu Aniołów Stróżów.
Zachęcamy do kibicowania.

dziady 31 10 2019W ostatni dzień października, czyli wtedy, kiedy świętuje się u nas przejęte z zagranicy Halloween, uczniowie 7a,b,c i 6d wybrali się na spektakl Dziady do Teatru Nowego w Zabrzu. Dziady to przedchrześcijański obrzęd zaduszny, podczas którego kontaktowano się z duszami zmarłych, powracającymi do miejsc, gdzie kiedyś przebywały za życia.
Przedstawienie Dziady na podstawie dramatu Mickiewicza to moralizatorska próba ostrzeżenia żyjących, co powinni, a czego nie powinni robić, by dostać się do chwały niebieskiej. Słynne cytaty to:

"Kto nie doznał goryczy ni razu, ten nie dozna słodyczy w niebie".
"Kto nie był ni razu człowiekiem, temu człowiek nic nie pomoże".
"Kto nie dotknął ziemi ni razu, ten nigdy nie może być w niebie".

Scenografię do tego spektaklu uhonorowano nagrodą Złotej Maski. Rzeczywiście wprowadzała ona widza w świat nadzmysłowy. Palące się świece, świetlisty krzyż, rozdzierające krakanie ptaków i aktorzy wchodzący w przestrzeń widowni – to wszystko robiło duże wrażenie. Przeżycie tego na żywo to zupełnie inne, dużo ciekawsze doznanie niż proste przeczytanie lektury.
Polecamy!

J.G.

eko 4 11 20194 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty ekologiczne dla uczniów oddziałów 1-3. Uczniowie dowiedzieli się:

• jak należy segregować odpady,
  • co można zrobić, by być eko,
  • jak długo żyją śmieci,
  • dlaczego segregacja jest ważna,
  • czym jest recykling.

Samodzielnie dekorowali hasłami ekologicznymi torbę bawełnianą i wykonywali brelok lub biżuterię z resztek tkanin.
Jesteśmy EKO. Teraz już wiadomo, z czym wyjść na zakupy i jaki prezent przygotować najbliższym.

Beata Ogórek