21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mogli przypomnieć sobie, jak poprawnie mówić i pisać. Pomagały im w tym zabawne hasła, rysunki oraz wskazówki, które znajdowały się na drzwiach klas. Ponadto uczniowie 6b czytali pierwszoklasistom polskie legendy, a w klasach drugich i trzecich prowadzili zabawy językowe. Chętne osoby z klas 4-6  oraz I-III  wzięły udział w "Konkursie ortograficznym" i dzielnie walczyły z bykami. Również w gazetce szkolnej Myśl-Nick ukazał się artykuł, który został napisany przez uczennice z klasy IIC w ramach projektu gimnazjalnego pt. Poprawność językowa wokół nas.