sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

W minioną sobotę, 14 marca, grupa uczniów naszej w Szkoły w ramach programu "Dzieci Tysiąclecia - Integracja" - "Poznajemy atrakcje najbliższej okolicy" wybrała się do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki. Odwiedzając muzeum, odbyliśmy niebywałą podróż w czasie. Uczestnicy mogli "dotknąć" bitów i bajtów oraz przekonać się, że smartfon, a właściwie jego procesor, był kiedyś olbrzymią szafą, do transportu której trzeba było pracy kilku ludzi i samochodu dostawczego i nie dało się schować go w kieszeni.

Pytając, na zakończenie wizyty, o to, co się najbardziej podobało, po chwili ciszy usłyszałyśmy "Wszystko!". Jest to chyba najbardziej pozytywna rekomendacja dla tej niezwykłej instytucji, w której do dyspozycji uczniów było wszystko: urządzenia, czas, zainteresowanie i ogromna wiedza pracowników - wolontariuszy. Mogliśmy grać, dotykać, przełączać, pytać, podnosić, przestawiać...

Gorąco polecamy wizytę w tym Muzeum.

Organizatorzy: K. Labus, A. Brodacka

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony