sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

W minioną sobotę grupa najmłodszych uczniów naszej szkoły w ramach programu "Dzieci Tysiąclecia - Integracja" - "Poznajemy atrakcje najbliższej okolicy" postanowiła poszukać wiosny w Parku Śląskim. Korzystając ze wsparcia wspaniałej pogody i pomocy pracownika Nadleśnictwa Katowice, posadziliśmy kilka nowych drzewek iglastych. Przy okazji nauczyliśmy się je rozróżniać, dowiedzieliśmy się, jakich warunków potrzebują, aby pięknie rosnąć. Teraz uczestnicy tej wycieczki będą mogli pokazać swoim bliskim "swoje" drzewka w ZOO oraz powiedzieć wszystkim, jak możemy wykorzystać drewno. Wiemy już także, po co wiewiórce puszysty ogonek i pędzelki na uszkach.

            Następnie prawdziwie pożegnaliśmy zimę, paląc własnoręcznie zrobioną Marzannę w Skansenie oraz powitaliśmy wiosnę u katowickiego sołtysa, ozdabiając jego chałupę zielonym gaikiem.

Kolejne ciekawe miejsca i zajęcia w nowej edycji programu "Dzieci Tysiąclecia - Integracja" - "Poznajemy atrakcje najbliższej okolicy" od kwietnia 2015.

Organizatorzy:
Anna Brodacka, Karolina Labus

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony