sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

W dniu dzisiejszym odbyła się kolejna edycja konkursu Bajkowy Świat Europy.
W konkursie wzięło udział 11 drużyn z pobliskich przedszkoli i szkół. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat Unii Europejskiej. Musieli rozpoznać hymn Unii oraz jej flagę. Pytania dotyczyły stolic i flag państw członkowskich oraz charakterystycznych dla danych państw zabytków i potraw. Uczestnicy musieli orientować się w bajkach pochodzących z różnych zakątków Europy. Mogli wylosować pytanie o autora tej bajki, bohatera lub szczegółowe pytanie z treści. Oprócz wiedzy drużyny musiały wykazać się sprawnościami, podobnie jak np. Kopciuszek i rozdzielić ziarna grochu od fasoli.
Każdy z uczestników wyszedł z dyplomem i upominkiem. Panowała wesoła atmosfera, a konkurs uświetnił występ szkolnych grup tanecznych.
Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok.
Organizatorzy!

Joanna Błażejewska

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony