sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

Dnia 20.04.2015 odbył w naszej szkole Dzień Książki. Z tej okazji dla uczniów z klas 1-3 przeprowadzony został konkurs plastyczny „Na najładniejszą zakładkę do książki”, który miał na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, pobudzenie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej dzieci, kształtowanie poczucia estetyki, doskonalenie sprawności manualnych, rozbudzenie świadomości poszanowania książek. Zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką jednostronnej zakładki do książki.

Dla uczniów z klas 4-6 i I-III gimnazjum odbył się konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu”. Jego celem było pokazanie, jak i gdzie (w domu, w miejscach publicznych takich jak np. ulica, park, sklep, autobus itp.) czytamy. Fotografie przedstawiały ucznia lub ucznia w gronie najbliższych (rodzina, przyjaciele) podczas czytania. Format zdjęcia był dowolny.

Miała miejsce również akcja dla wszystkich uczniów naszej szkoły: „Wymiana książek”. Trzeba było przynieść swoje książki i wybrać inne. Tym sposobem książki żyją, przechodzą z rąk do rąk i zabierają nowe osoby w literacką wycieczkę.

Obyły się jeszcze konkursy literackie: „Z jakiej książki znam tego bohatera?” dla uczniów z klas 4-6 oraz „Skąd znam ten cytat?” dla uczniów z klas I-III gimnazjum.

Ponadto w ramach obchodów Dnia Książki uczennice z klasy 4 z czytały wiersze nt. książek w klasach 1-3.

Na gazetce przed biblioteką umieszczone zostały cytaty o książkach.

Wyniki konkursów i zdjęcia na naszej stronie internetowej.

Aleksandra Robaszkiewicz

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony