Dnia 20.04.2015 odbył w naszej szkole Dzień Książki. Z tej okazji dla uczniów z klas 1-3 przeprowadzony został konkurs plastyczny „Na najładniejszą zakładkę do książki”, który miał na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, pobudzenie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej dzieci, kształtowanie poczucia estetyki, doskonalenie sprawności manualnych, rozbudzenie świadomości poszanowania książek. Zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką jednostronnej zakładki do książki.

Dla uczniów z klas 4-6 i I-III gimnazjum odbył się konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu”. Jego celem było pokazanie, jak i gdzie (w domu, w miejscach publicznych takich jak np. ulica, park, sklep, autobus itp.) czytamy. Fotografie przedstawiały ucznia lub ucznia w gronie najbliższych (rodzina, przyjaciele) podczas czytania. Format zdjęcia był dowolny.

Miała miejsce również akcja dla wszystkich uczniów naszej szkoły: „Wymiana książek”. Trzeba było przynieść swoje książki i wybrać inne. Tym sposobem książki żyją, przechodzą z rąk do rąk i zabierają nowe osoby w literacką wycieczkę.

Obyły się jeszcze konkursy literackie: „Z jakiej książki znam tego bohatera?” dla uczniów z klas 4-6 oraz „Skąd znam ten cytat?” dla uczniów z klas I-III gimnazjum.

Ponadto w ramach obchodów Dnia Książki uczennice z klasy 4 z czytały wiersze nt. książek w klasach 1-3.

Na gazetce przed biblioteką umieszczone zostały cytaty o książkach.

Wyniki konkursów i zdjęcia na naszej stronie internetowej.

Aleksandra Robaszkiewicz