sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

24 marca br. wraz z grupą naszych podopiecznych odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej „Przystań” w Katowicach. Specjalnie na tą okazję dzieci przygotowały dla mieszkańców upominki w postaci własnoręcznie wykonanych kartek, które zostały  zapakowane w śliczne pudełko wykonane przez jedną z tutorek. Starsi ludzie bardzo cieszyli się z podarków. Sami również przygotowali prezenty. Każde z czwórki dzieci: Wojtek, Piotrek, Dominika i Paulina dostało po pingwinku wykonanym za pomocą tzw. chińskich modułów. Pan Józef, jeden z mieszkańców ośrodka, wykonuje takie dzieła sztuki na co dzień - dzieci z zaciekawieniem oglądały jego prace.

Spotkanie odbyło się w przyjemnej atmosferze. Tematem przewodnim były gry. Dzieci, tutorzy i mieszkańcy ośrodka wspólnie pojedynkowali się w różnych rozgrywkach: w chińczyku, warcabach, słynnych „piłkarzykach” czy „lotkach”.  Oprócz tego wszyscy mogli skosztować smakołyków przygotowanych przez Dom Przystań i nasz team. Wszystkim bardzo smakowały ciasteczka upieczone przez jedną z naszych tutorek: Patrycję.

Na koniec spotkania jedna z opiekunek pracujących w ośrodku pokazała nam zdjęcia mieszkańców z różnych wycieczek i warsztatów. Wszyscy odnieśliśmy wrażenie, że mieszkańcy ośrodka to mili, sympatyczni ludzie, którzy stanowią wielką kochającą się rodzinę.

       

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony