24 marca br. wraz z grupą naszych podopiecznych odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej „Przystań” w Katowicach. Specjalnie na tą okazję dzieci przygotowały dla mieszkańców upominki w postaci własnoręcznie wykonanych kartek, które zostały  zapakowane w śliczne pudełko wykonane przez jedną z tutorek. Starsi ludzie bardzo cieszyli się z podarków. Sami również przygotowali prezenty. Każde z czwórki dzieci: Wojtek, Piotrek, Dominika i Paulina dostało po pingwinku wykonanym za pomocą tzw. chińskich modułów. Pan Józef, jeden z mieszkańców ośrodka, wykonuje takie dzieła sztuki na co dzień - dzieci z zaciekawieniem oglądały jego prace.

Na koniec spotkania jedna z opiekunek pracujących w ośrodku pokazała nam zdjęcia mieszkańców z różnych wycieczek i warsztatów. Wszyscy odnieśliśmy wrażenie, że mieszkańcy ośrodka to mili, sympatyczni ludzie, którzy stanowią wielką kochającą się rodzinę.