7 marca  wybraliśmy się  w ramach Koła Młodego Ekologa do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

Głównym naszym celem było odwiedzenie działu przyrody tego muzeum. Miejsce to bardzo zaciekawiło uczniów, którzy mogli przekonać się, że Śląsk jest nie tylko krajobraz przemysłowy, ale również pola, lasy, łąki i zbiorniki wodne.

Wystawa ze swoim liczącym ponad 500 000 okazów zbiorem, która  jest największym takim działem w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, bardzo zainteresowała czwartoklasistów. Uczniowie klas czwartych dowiedzieli się, że na całość zbioru składają się kolekcje zoologiczne, botaniczne i geologiczne.
Do najcenniejszych i najbogatszych należą kolekcje entomologiczne oraz ornitologiczne. Obie plasują się pod względem liczebności na czwartym miejscu w kraju.
Dzieci mogły dotknąć sierści oraz futer ssaków żyjących w śląskich lasach, posłuchać odgłosów ptaków oraz poznać florę i faunę śląskich zbiorników wodnych, takich jak stawy, jeziora czy rzeki.

mgr Edyta Grabizna-Kusz