sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

W dniu 16 maja uczniowie Koła Młodego Ekologa mieli okazje uczestniczyć w zajęciach terenowych w Parku Śląskim w Chorzowie.

Zgodnie z hasłem przewodnim (ROZ) POZNAJĘ PRZYRODĘ nasi wychowankowie rozpoznawali rośliny zielne, drzewa, krzewy, a także ślady żerowania i dziuple wielu gatunków zwierząt żyjących w parku. Dowiedzieli się, że park jest bardzo bogatym i atrakcyjnym miejscem ze względu na walory przyrodnicze i krajobrazowe.

Uczniowie nauczyli się rozpoznawać drzewa po liściach, kolorze kory czy pokroju, poznali wartości ziołolecznicze dziko rosnących roślin oraz ich wykorzystanie w różnych dziedzinach życia, ale również mieli okazję zbadać wiek drzewa.

    

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony