W dniu 16 maja uczniowie Koła Młodego Ekologa mieli okazje uczestniczyć w zajęciach terenowych w Parku Śląskim w Chorzowie.

Zgodnie z hasłem przewodnim (ROZ) POZNAJĘ PRZYRODĘ nasi wychowankowie rozpoznawali rośliny zielne, drzewa, krzewy, a także ślady żerowania i dziuple wielu gatunków zwierząt żyjących w parku. Dowiedzieli się, że park jest bardzo bogatym i atrakcyjnym miejscem ze względu na walory przyrodnicze i krajobrazowe.

Uczniowie nauczyli się rozpoznawać drzewa po liściach, kolorze kory czy pokroju, poznali wartości ziołolecznicze dziko rosnących roślin oraz ich wykorzystanie w różnych dziedzinach życia, ale również mieli okazję zbadać wiek drzewa.