sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

 OBCHODY DNIA EUROPEJSKIEGO

W środę 13 maja 2015 roku świętowaliśmy w naszej szkole 2 ważne europejskie wydarzenia: 1 maja – 11. rocznicę członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz 9 maja –  Dzień Europy, który jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej, upamiętniającym rocznicę tzw. deklaracji Schumana.

Z tej właśnie okazji Szkolny Klub Europejski zorganizował  Dzień Europejski w trakcie którego odbył się szkolny turniej wiedzy dla uczniów klas 4 - 6 szkoły podstawowej na temat 8 województw Polski pod hasłem „Polska krajem członkowskim Unii Europejskiej”.

W szkolnych obchodach Dnia Europejskiego wziął udział gość specjalny: pan Paweł Ożóg – reprezentujący Centrum Informacji Europejskiej (oddział w Katowicach), który zapoznał zebranych uczniów z historią Unii Europejskiej, przedstawił korzyści płynące z członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz uczestniczył w pracach jury konkursu.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, których sponsorami byli: Centrum Informacji Europejskiej – odział Katowice oraz Rada Rodziców ZSI nr 1.

W czwartek 14 maja z pytaniami konkursowymi zmierzyli się uczniowie klas I – III Gimnazjum. Podobnie jak ich koledzy z klas młodszych, gimnazjaliści rywalizowali w zespołach 2- osobowych.

Wyniki konkursu oraz zdjęcia z obchodów Dnia Europejskiego w zakładkach: Klub Europejski i Galeria  na naszej stronie internetowej – zapraszamy.

Iwona Wójcik
 Katarzyna Trembaczowska-Brom

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony