sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

Dnia 14.05.2015r. odbyła się w SP nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach Giszowcu Jubileuszowa X Dziecięca Biesiada Śląska.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1e: Aleksandra Bogusławska, Marta Lalek i Nikodem Guertler. Uczniowie mieli na sobie elementy stroju śląskiego: dziewczynki galandy na głowach, kety na szyi, a chłopiec jedbowke pod kraglem koszuli i oczywiście czapkę górniczą.

Biesiada odbywała się pod hasłem „Śląsko majówka”, więc nie  zabrakło na niej śpiewu śląskich piosenek („Karliku”) przygotowanych przez uczestników biesiady, zabaw ze śląskiego podwórka, takich jak np.: kulanie felgi, pokazu mody śląskiej wraz z komentarzem po śląsku oraz odgadywania znaczenia śląskich słów. Nasi uczniowie poradzili sobie z tymi zadaniami wyśmienicie.

Na koniec, wszyscy uczestnicy musieli przygotować sznity z marmeladom, aby poczęstować wszystkich zaproszonych na majówkę gości. Oczywiście bajtle nie mogły się oprzeć tak pysznym, przygotowanym przez siebie kromkom chleba.

mgr Joanna Knapik

      

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony