Dnia 14.05.2015r. odbyła się w SP nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach Giszowcu Jubileuszowa X Dziecięca Biesiada Śląska.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1e: Aleksandra Bogusławska, Marta Lalek i Nikodem Guertler. Uczniowie mieli na sobie elementy stroju śląskiego: dziewczynki galandy na głowach, kety na szyi, a chłopiec jedbowke pod kraglem koszuli i oczywiście czapkę górniczą.

Biesiada odbywała się pod hasłem „Śląsko majówka”, więc nie  zabrakło na niej śpiewu śląskich piosenek („Karliku”) przygotowanych przez uczestników biesiady, zabaw ze śląskiego podwórka, takich jak np.: kulanie felgi, pokazu mody śląskiej wraz z komentarzem po śląsku oraz odgadywania znaczenia śląskich słów. Nasi uczniowie poradzili sobie z tymi zadaniami wyśmienicie.

Na koniec, wszyscy uczestnicy musieli przygotować sznity z marmeladom, aby poczęstować wszystkich zaproszonych na majówkę gości. Oczywiście bajtle nie mogły się oprzeć tak pysznym, przygotowanym przez siebie kromkom chleba.

mgr Joanna Knapik