sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
 • Jasełka

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 • III Bieg Rodzinny

 • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

 • Wizyta gości z Erasmus+

 • Nauczyciele na scenie

 • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

 • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

26 maja 2015r. w ZSP nr 1 w Katowicach i Parku Śląskim w Chorzowie odbył się bieg patrolowy. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 6 SP. Wzięły w nim udział szkoły z Katowic: SP 17, SP 18, SP 19, SP 22, SP 58.
Głównym celem imprezy było:

 • zintegrowanie środowiska lokalnego
 • nawiązanie współpracy między ww. placówkami oświatowymi
 • pogłębianie wiedzy i rozwijanie umiejętności poprzez łączenie rozwoju umysłowego z kulturą fizyczną
 • propagowanie ducha zdrowej, sportowej rywalizacji wśród uczniów
 • propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu
 • poznawanie walorów rekreacyjnych Parku Śląskiego.

Tematem przewodnim konkursu było: „Jak zapobiegać uzależnieniom”. Każdą szkołę reprezentowała drużyna 5-osobowa, składająca się z uczniów klas 6 szkoły podstawowej. Start i meta znajdowały się w ZSP nr 1, a trasa wyznaczona była w Parku Śląskim. Przed startem zespoły otrzymały mapkę parku, wg której poruszały się i zaliczały zadania na każdym stanowisku. Konkurs obejmował wiedzę i umiejętności z zakresu: język polskiego, historii, matematyki, języka angielskiego, przyrody i wychowania fizycznego.

W klasyfikacji końcowej, NAJLEPSZĄ DRUŻYNĄ okazała się Nasza Szkoła!!!
I miejsce – SP 58 II miejsce – SP 18  III miejsce – SP 17  IV miejsce – SP 19  
V miejsce – SP 22

Zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Turniej dla zawodników był świetną nauką i zabawą. Uczestnicy nawiązali znajomości, poznali nowe koleżanki i kolegów, co dodatkowo integruje społeczność międzyszkolną.

 Skład drużyny SP58:

 1. Paulina Zaradna
 2. Gosia Pojda
 3. Ida Bieniek
 4. Alan Wadowski
 5. Bartosz Kowalczyk

Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w naszej galerii zdjęć.

Dziękujemy i gratulujemy!

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony