26 maja 2015r. w ZSP nr 1 w Katowicach i Parku Śląskim w Chorzowie odbył się bieg patrolowy. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 6 SP. Wzięły w nim udział szkoły z Katowic: SP 17, SP 18, SP 19, SP 22, SP 58.
Tematem przewodnim konkursu było: „Jak zapobiegać uzależnieniom”. Każdą szkołę reprezentowała drużyna 5-osobowa, składająca się z uczniów klas 6 szkoły podstawowej. Start i meta znajdowały się w ZSP nr 1, a trasa wyznaczona była w Parku Śląskim. Przed startem zespoły otrzymały mapkę parku, wg której poruszały się i zaliczały zadania na każdym stanowisku. Konkurs obejmował wiedzę i umiejętności z zakresu: język polskiego, historii, matematyki, języka angielskiego, przyrody i wychowania fizycznego.

W klasyfikacji końcowej, NAJLEPSZĄ DRUŻYNĄ okazała się Nasza Szkoła!!!
I miejsceSP 58

Skład drużyny:

1. Paulina Zaradna
  2. Gosia Pojda
  3. Ida Bieniek
  4. Alan Wadowski
  5. Bartosz Kowalczyk

Zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Turniej dla zawodników był świetną nauką i zabawą.

Dziękujemy i gratulujemy!