sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

 

"Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem....”

 

 

       1 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2015/2016 tradycyjnie dwiema uroczystymi akademiami. Program artystyczo-muzyczny dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 58 przygotowała klasa 5a, natomiast dla uczniów Gimnazjum Integracyjnego nr 36 – klasa IIa. Na inauguracji nowego roku szkolnego oprócz uczniów, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły i przedstawiciela Rady Rodziców obecni byli również rodzice, dziadkowie i prawni opiekunowie.
       Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego i hymnu Zespołu Szkół Integracyjnych przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową patronów Szkoły: Marii Dąbrowskiej i Roberta Oszka. Następnie dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych: Pani mgr Dorota Rembiasz-Gaborska powitała wszystkich uczniów, a szczególnie pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, rodziców oraz grono pedagogiczne. Wszystkim uczniom życzyła sukcesów w nauce, satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności i wielu radosnych chwil, a nauczycielom - pozytywnych efektów w pracy dydaktyczno-wychowawczej i satysfakcji z osiąganych wyników. Powitalne przemówienie wygłosiła także przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Barbara Berek-Boba. Po okolicznościowych przemówieniach uczniowie obejrzeli programy artystyczno-muzyczne, po czym wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim naszym uczniom odkrywania nowych pasji i pielęgnowania tych już odkrytych.

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony