"Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem....”

1 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2015/2016 tradycyjnie dwiema uroczystymi akademiami. Program artystyczo-muzyczny dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 58 przygotowała klasa 5a, natomiast dla uczniów Gimnazjum Integracyjnego nr 36 – klasa IIa. Na inauguracji nowego roku szkolnego oprócz uczniów, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły i przedstawiciela Rady Rodziców obecni byli również rodzice, dziadkowie i prawni opiekunowie.
       Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego i hymnu Zespołu Szkół Integracyjnych przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową patronów Szkoły: Marii Dąbrowskiej i Roberta Oszka. Następnie dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych: Pani mgr Dorota Rembiasz-Gaborska powitała wszystkich uczniów, a szczególnie pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, rodziców oraz grono pedagogiczne. Wszystkim uczniom życzyła sukcesów w nauce, satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności i wielu radosnych chwil, a nauczycielom - pozytywnych efektów w pracy dydaktyczno-wychowawczej i satysfakcji z osiąganych wyników. Powitalne przemówienie wygłosiła także przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Barbara Berek-Boba. Po okolicznościowych przemówieniach uczniowie obejrzeli programy artystyczno-muzyczne, po czym wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim naszym uczniom odkrywania nowych pasji i pielęgnowania tych już odkrytych.