Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka  w Katowicach ogłasza konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych:

Czytamy? Czytamy! Podejmij z nami wyzwanie czytelnicze.

Szczegółowe informacje na blogu.
Konkurs polega na przeczytaniu przez ucznia miesięcznie przynajmniej jednej książki  pasującej do opublikowanego na blogu hasła i zamieszczeniu tam postu zawierającego wrażenia z lektury (od 70 do 150 wyrazów). Co miesiąc (od listopada 2015 r. do kwietnia 2016 r.) najlepszy post będzie nagradzany.  Oprócz tego najaktywniejszy uczestnik całego cyklu (osoba, która zamieści największą ilość postów w ciągu 6 miesięcy) otrzyma dodatkową nagrodę.

Zgłoszenia przyjmują Wasi nauczyciele języka polskiego do 28 października 2015 r.