W dniu 20 października odbyła się uroczystość pasowania na pierwszoklasistę. Wzruszeni rodzice i dziadkowie z dumą obserwowali swoje pociechy  recytujące wierszyki i śpiewające piosenki. Maluchy spisały się na medal, śpiewając nawet a cappella, kiedy na chwilę zamilkł sprzęt nagłaśniający. Wspaniale rozwiązywały również zagadki przygotowane przez uczennice z klasy czwartej. Po uroczystym ślubowaniu nadszedł wreszcie wyczekiwany moment pasowania. Pani Dyrektor uderzając w ramię ogromnym piórem, przyjmowała każdego pierwszaka do grona uczniów naszej szkoły. Dzieci dostały pamiątkowe dyplomy i birety. Na koniec wszyscy udali się na słodki poczęstunek do klas.
Zdjęcia można oglądać w galerii.

Dorota Ciesielska