sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

Mecz Nauczyciele kontra Uczniowie, czyli Walentynki na sportowo

Dzień 14 lutego przez wiele osób jest obchodzony jako Dzień Zakochanych. Ponieważ mamy różne rodzaje sympatii, także te między nauczycielami i uczniami, właśnie tego dnia postanowiliśmy rozegrać dwa mecze: siatkówki i koszykówki uczniowie kontra nauczyciele.

Drużyna uczących w składzie: Dariusz Garncarczyk, Damian Gorzela, Ewa Kuczmik, Danuta Lagierska, Beata Machaj, Agnieszka Siatkowska, Dariusz Waloszczyk oraz Andrzej Zaczyk została pokonana przez team podopiecznych (Karolina Bąk, Mateusz Mazur, Damian Niechaj, Mateusz Okrój, Przemysław Wąchała, Krzysztof Wilk) 3:1.

Pierwszy set wygrali nauczyciele 25:23, jednak uczniowie postanowili wziąć się w garść. Po dużej mobilizacji i zaciętej walce wygrali trzy kolejne sety 25:23, 25:20, 25:21, wygrywając tym samym cały mecz.

Nie pozwalając na całkowitą regenerację sił gronu pedagogicznemu, drużyna uczniów pokonała je podczas meczu koszykówki 16:11. Nauczyciele oczywiście pogratulowali przeciwnikom wygranej, jednak dodali, że gdyby mieli więcej czasu na odpoczynek, wynik meczu byłby inny.

Mamy nadzieję, że takie rozgrywki w duchu fair play i wzajemnej sympatii na stałe wejdą do szkolnego kalendarza. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z rozegranych meczów.

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony