7 listopada w ramach programu "Dzieci Tysiąclecia - Integracja" grupa chętnych uczniów zwiedzała nowy kompleks budynków Muzeum Śląskiego, który znajduje się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego "Katowice". Nowy siedmiokondygnacyjny budek, cały przeszklony robi ogromne wrażenie już z zewnątrz, a to dopiero był początek niespodzianek i doznań. Co podobało się najbardziej i dlaczego warto odwiedzić to niesamowite Muzeum, opiszą uczestniczki:

„ W muzeum podobało mi się wszystko: rzeźby, obrazy, filmy oraz atrakcje przygotowane dla dzieci – gry i zabawy. Najbardziej podobały mi się niezwykłe rzeźby. Wyjechaliśmy również windą na najwyższą - pięciopiętrową wieżę, z której podziwialiśmy widok na Katowice”.

N. Owczarczyk

„W sobotę byliśmy w Muzeum Śląskim. Wszystkim polecam zobaczyć - to arcydzieło, dlatego że można tam zobaczyć piękne obrazy, rzeźby, meble i ogólnie jest tam bardzo ładnie. Niektóre obrazy były bardzo, bardzo piękne, a niektóre trochę dziwne i niezrozumiałe. Podejrzewam, że Wam również podobałoby się w takim miejscu. Są tam również trochę straszne filmiki o Utopcu, czarownicy i potworze, który mieszka pod szafą, pod komodą lub pod kredensem, gdy nadarza się okazja zabiera małe dzieci …… Dalej nie opowiem zobaczcie sami – to legendy związane ze Śląskiem”.

Zachęcam i pozdrawiam uczennica 2a

Opiekunowie A.Brzezina i B.Ogórek