al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  • Patronka Szkoły - Maria Dąbrowska

Głosuj codziennie na Naszą szkołę - do 18.12. Zapraszamy!

Nasza szkoła bierze udział w akcji „Dzieciaki do rakiet”!

Akcja zbiórki starych długopisów trwa do kwietnia 2019 r.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Wymień stare na nowe"!

Rekrutacja do projektu realizowanego na PŚl.

Projekt i budowa innowacyjnych bolidów z napędem elektrycznym.

7 listopada w ramach programu "Dzieci Tysiąclecia - Integracja" grupa chętnych uczniów zwiedzała nowy kompleks budynków Muzeum Śląskiego, który znajduje się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego "Katowice". Nowy siedmiokondygnacyjny budek, cały przeszklony robi ogromne wrażenie już z zewnątrz, a to dopiero był początek niespodzianek i doznań. Co podobało się najbardziej i dlaczego warto odwiedzić to niesamowite Muzeum, opiszą uczestniczki: 

„ W muzeum podobało mi się wszystko: rzeźby, obrazy, filmy oraz atrakcje przygotowane dla dzieci – gry i zabawy. Najbardziej podobały mi się niezwykłe rzeźby. Wyjechaliśmy również windą na najwyższą - pięciopiętrową wieżę, z której podziwialiśmy widok na Katowice”.

N. Owczarczyk

„W sobotę byliśmy w Muzeum Śląskim. Wszystkim polecam zobaczyć - to arcydzieło, dlatego że można tam zobaczyć piękne obrazy, rzeźby, meble i ogólnie jest tam bardzo ładnie. Niektóre obrazy były bardzo, bardzo piękne, a niektóre trochę dziwne i niezrozumiałe. Podejrzewam, że Wam również podobałoby się w takim miejscu. Są tam również trochę straszne filmiki o Utopcu, czarownicy i potworze, który mieszka pod szafą, pod komodą lub pod kredensem, gdy nadarza się okazja zabiera małe dzieci …… Dalej nie opowiem zobaczcie sami – to legendy związane ze Śląskiem”.

Zachęcam i pozdrawiam uczennica 2a

Opiekunowie A.Brzezina i B.Ogórek

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny