sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

7 listopada w ramach programu "Dzieci Tysiąclecia - Integracja" grupa chętnych uczniów zwiedzała nowy kompleks budynków Muzeum Śląskiego, który znajduje się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego "Katowice". Nowy siedmiokondygnacyjny budek, cały przeszklony robi ogromne wrażenie już z zewnątrz, a to dopiero był początek niespodzianek i doznań. Co podobało się najbardziej i dlaczego warto odwiedzić to niesamowite Muzeum, opiszą uczestniczki: 

„ W muzeum podobało mi się wszystko: rzeźby, obrazy, filmy oraz atrakcje przygotowane dla dzieci – gry i zabawy. Najbardziej podobały mi się niezwykłe rzeźby. Wyjechaliśmy również windą na najwyższą - pięciopiętrową wieżę, z której podziwialiśmy widok na Katowice”.

N. Owczarczyk

„W sobotę byliśmy w Muzeum Śląskim. Wszystkim polecam zobaczyć - to arcydzieło, dlatego że można tam zobaczyć piękne obrazy, rzeźby, meble i ogólnie jest tam bardzo ładnie. Niektóre obrazy były bardzo, bardzo piękne, a niektóre trochę dziwne i niezrozumiałe. Podejrzewam, że Wam również podobałoby się w takim miejscu. Są tam również trochę straszne filmiki o Utopcu, czarownicy i potworze, który mieszka pod szafą, pod komodą lub pod kredensem, gdy nadarza się okazja zabiera małe dzieci …… Dalej nie opowiem zobaczcie sami – to legendy związane ze Śląskiem”.

Zachęcam i pozdrawiam uczennica 2a

Opiekunowie A.Brzezina i B.Ogórek

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony