sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

W sobotę 7 listopada wybraliśmy się do ciekawego miejsca - Centrum Edukacji Technicznej w Goczałkowicach-Zdroju. Można się tutaj w przystępny i ciekawy sposób dowiedzieć co nieco o meteorologii, energii odnawialnej, tutejszej zaporze wodnej, a także obejrzeć Słońce za pomocą teleskopu.
W CET spędziliśmy kilka  godzin, zdobywając wiedzę w sposób praktyczny, podpatrując codzienną pracę specjalistycznych urządzeń. Samodzielnie  analizowaliśmy  warunki pogodowe w stacji meteorologicznej. Prowadzący opowiedział  o zbiorniku  retencyjnym, który zaopatruje aglomerację śląską w pitną wodę. Zobaczyliśmy działania zapory dzięki  makiecie  hydroelektrowni. Poznaliśmy budowę rakiety kosmicznej, a jeden z kolegów (Henio) przymierzył replikę skafandra astronauty.

       

Edyta Grabizna-Kusz

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony