W ramach bożonarodzeniowych przygotowań uczniowie klas 1-3 uczestniczyli we wspaniałej zabawie, zorganizowanej w Silesia City Center, a polegającej na wypiekaniu świątecznych pierników. Zajęcia prowadzili Mistrzowie Cukiernictwa z Torunia – centrum piernika. Uczniów powitała Wiedźma Korzenna, która rozdała dzieciom fartuszki i poinformowała, że zostaną przeniesione w odległe czasy, gdzie wszystko robiło się ręcznie. Wwczas one będą musiały zdać egzamin przed Mistrzem Piekarskim. Mistrz przybliżył dzieciom wiedzę na temat składników potrzebnych do wypieków, pokazał jak przesiewa się mąkę, wyrabia ciasto, piecze i ozdabia pierniki. Dzieci same miały możliwość wykonania swojego piernika, formowania go i ozdabianie. Pełni nowych wrażeń, wiadomości i umiejętności z ciepłymi jeszcze piernikami wrócili do szkoły.
Mamy nadzieję, że zdobyte na warsztatach umiejętności będą wykorzystane w domach podczas przygotowań do Świąt.

Z serdecznymi życzeniami wychowawcy klas 1-3

DzisiajDzisiaj1975