W dniu 18 maja 2011r. uczniowie klasy szóstej znów kibicowali! Tym razem w ramach programu profilaktycznego „Kibicuję Fair Play” wzięli udział w jednym z turniejów SWATCH FIVB World Tour Mysłowice 2011r.
Wspaniale przygotowani kibice (przebrani, z gadżetami i z uśmiechem na twarzy) dopingowali Nasze reprezentantki i zawodniczki z całego świata, a one postarały się o to, aby każdy mecz był niezapomnianym widowiskiem. Nie zabrakło oczywiście emocji sportowych.
W rundzie kwalifikacyjnej wystąpiły cztery polskie pary, niestety żadna z nich nie zakwalifikowała się do turnieju głównego.

Wyniki środowych spotkań:

Oleksy/Kozińska — Borger/Büthe 0:2 (8:21, 13:21)

Pilarek/Gancarczyk — Baburina/Smetaniuk 2:0 (21:16, 21:17)

Pilarek/Gancarczyk — Maaseide/ Ingrid 0:2(14:21, 13:21)

Kociołek/Baran — Tanaka/Mizoe 0:2 (16:21, 11:21)

Kołosińska/Brzostek — Mullin/Dampney 0:2 (18:21, 18:21)

Nasi miłośnicy sportu sfotografowali się z zawodniczkami i trenerami kadry narodowej, otrzymali pamiątkowe autografy i przeprowadzili rozmowy dotyczące siatkówki plażowej.
Na turnieju dopisała pogoda i co najważniejsze — My. Mysłowice i Śląsk przez tydzień były światową stolicą siatkówki plażowej. Miejmy nadzieję, iż w przyszłym roku Park Słupna znów będzie gościć najlepsze i najpiękniejsze siatkarki świata i tak wspaniałych kibiców, do których możemy się bezapelacyjnie zaliczyć.

Turnieje z cyklu SWATCH FIVB World Tour to jedne z najważniejszych wydarzeń w siatkówce plażowej.
Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć
w naszej galerii zdjęć - tutaj.