pasowanie1

10 października 2017 roku miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach. W uroczystości uczniom towarzyszyli wychowawcy, rodzice oraz Dyrekcja Szkoły.

Zanim nastąpił podniosły moment pasowania, uczniowie wykazali się wiedzą oraz umiejętnościami artystycznymi. Udowodnili, że potrafią śpiewać, recytować wiersze, bezpiecznie poruszać się po budynku szkolnym, przygotowywać się do zajęć. Pomyślnie pokonali próby przygotowane przez starszych kolegów. Rozwiązywali zagadki szkolne. Wszyscy spisali się „na medal”.

Po emocjonujących chwilach nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości – pasowanie na ucznia szkoły.

Dyrektor Szkoły mgr Dorota Rembiasz-Gaborska odczytała dzieciom treść ślubowania:

"Czy ślubujecie być pilnymi i wzorowymi uczniami?"

"Czy ślubujecie należycie wypełniać obowiązki ucznia?"

"Czy ślubujecie pomagać słabszym i młodszym od siebie?"

pasowanie2

Następnie każde dziecko zostało przyjęte przez panią Dyrektor do grona braci uczniowskiej poprzez symboliczne dotknięcie wielkim piórem.

pasowanie3

Potem były Dyplomy, gratulacje, zdjęcia. Miłą uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

pasowanie6

Anna Brodacka