17 marca 2018 roku w ramach ŚPP „Spotkań z kulturą” uczniowie klas młodszych naszej szkoły
mieli okazję zobaczyć film pt. „Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali”.

To zabawna adaptacja najbardziej znanego romansu wszechczasów, który tym razem zostaje przeniesiony w najmniej prawdopodobne realia – ogrodowych krasnali. Kiedy Gnomeo i Julia przyjeżdżają wraz z przyjaciółmi do Londynu, ich głównym zmartwieniem jest przygotowanie ogrodu do zbliżającej się wiosny. Wkrótce spostrzegają, że na terenie Londynu ktoś wykrada ogrodowe krasnale. Kiedy okazuje się, że w ogrodzie zostali jedynie oni dwoje, jest tylko jedna osoba, którą można wezwać z prośbą o pomoc… Sherlock Gnom. Sherlock przybywa z odsieczą wraz ze swym nieodłącznym kompanem – Watsonem. Śledztwo zaprowadzi naszych bohaterów w nieoczekiwane miejsca.

W wielu momentach filmu mogliśmy się pośmiać, jak również posłuchać wyśmienitej muzyki, gdyż znalazły się tam zarówno klasyczne, jak i współczesne aranżacje największych hitów Eltona Johna. Niebawem kolejne wyjście, na które serdecznie zapraszamy.

Opiekunowie: A. Brzezina, B. Ogórek

DzisiajDzisiaj1943