Wiosną 2012 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach w ramach projektu „Miejska Dżungla”, a mianowicie w Konkursie Literackim dotyczącym problemów osób niepełnosprawnych, w Konkursie na Plakat, w Konkursie Multimedialnym i Konkursie na miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym.

Celem konkursu było:

• Przybliżenie problemów osób niepełnosprawnych mieszkańcom Katowic.
  • Złamanie barier mentalnych funkcjonujących w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi.

Podobnie jak w roku ubiegłym, także tym razem zaangażowanym uczniom dopisało szczęcie i zdobyli nagrody oraz wyróżnienia.

Dyplom za zajęcie I miejsca w Konkursie Multimedialnym, w ramach projektu „Miejska Dżungla”- edycja 2011/2012 otrzymała uczennica kl. IIIa Angelika Czyż.

Dyplom za zajęcie III miejsca w Konkursie Literackim, w ramach projektu „Miejska Dżungla”- edycja 2011/2012 otrzymała uczennica kl. IIIa Agnieszka Piętka.

Wyróżnienie za udział w Konkursie Literackim, w ramach projektu „Miejska Dżungla”- edycja 2011/2012 otrzymała uczennica kl. IIb Sonia Boryczka.

Podziękowania za udział otrzymali: Angelika Przeor, Patryk Mincer, Maria Sołtys, Karolina Siedek, Dominika Banaś, Marta Grabowska, Sara Grzesińska.

Uroczystego wręczenia nagród dokonała Pani Wiceprezydent Miasta Katowice Krystyna Siejna podczas II Katowickiego Turnieju Rugby na Wózkach  zorganizowanego przez Urząd Miasta Katowice.  Impreza odbyła się 19 czerwca 2012 r. w Ośrodku Sportowym „Szopienice” w Katowicach. W trakcie turnieju odbyło się podsumowanie projektu wraz z podziękowaniami dla szkół, które aktywnie uczestniczą w akcji „Miejska Dżungla”. Podziękowania odebrali dyrektorzy, koordynatorzy projektu oraz zaangażowani w akcję nauczyciele i uczniowie.

Szkolny koordynator: Piotr Chmielowiec