sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

9 listopada 2012 w Miejskim Przedszkolu nr 21 im. Wesołej Ludwiczki w Katowicach odbył się dla przedszkolaków i uczniów klas 1 SP III Miedzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Z żołnierską piosenką przez Polskę”. Głównym celem przeglądu było upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży piosenki patriotycznej i niepodległościowej jako ważnego ogniwa w kulturze narodowej oraz przypomnienie historii Polski poprzez treści zawarte w piosenkach.

Pięcioro uczniów (3 dziewczynki i 2 chłopców) naszej szkoły z klasy 1b wzięło udział w tym przeglądzie. Przebrani w tematyczne stroje zaśpiewali piosenkę „Przybyli ułani pod okienko”. Ogółem w przeglądzie brało udział około 12 przedszkoli i my - z klasy 1. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wyrównany i wysoki poziom, dlatego każdy za sam udział w przeglądzie otrzymał drobne upominki oraz pamiątkowy dyplom dla szkoły.
Publiczność reagowała bardzo żywiołowo. Przedszkolaki oraz uczniowie wspierali brawami wszystkich występujących w konkursie. Miejmy nadzieję, że ta piękna tradycja będzie nam towarzyszyć
i dostarczać wspaniałych przeżyć uczestnikom, gościom i organizatorom.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony