9 listopada 2012 w Miejskim Przedszkolu nr 21 im. Wesołej Ludwiczki w Katowicach odbył się dla przedszkolaków i uczniów klas 1 SP III Miedzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Z żołnierską piosenką przez Polskę”. Głównym celem przeglądu było upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży piosenki patriotycznej i niepodległościowej jako ważnego ogniwa w kulturze narodowej oraz przypomnienie historii Polski poprzez treści zawarte w piosenkach.

Pięcioro uczniów (3 dziewczynki i 2 chłopców) naszej szkoły z klasy 1b wzięło udział w tym przeglądzie. Przebrani w tematyczne stroje zaśpiewali piosenkę „Przybyli ułani pod okienko”. Ogółem w przeglądzie brało udział około 12 przedszkoli i my - z klasy 1. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wyrównany i wysoki poziom, dlatego każdy za sam udział w przeglądzie otrzymał drobne upominki oraz pamiątkowy dyplom dla szkoły.
Publiczność reagowała bardzo żywiołowo. Przedszkolaki oraz uczniowie wspierali brawami wszystkich występujących w konkursie. Miejmy nadzieję, że ta piękna tradycja będzie nam towarzyszyć
i dostarczać wspaniałych przeżyć uczestnikom, gościom i organizatorom.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów