16 marca odbyły się aż dwie niezależne wycieczki do Krakowa w ramach zajęć z programu "Dzieci Tysiąclecia - Integracja", dzięki którym uczniowie przeżyli wspaniałą przygodę.

Młodzi ekolodzy pod opieką pań Rygielskiej i Grabizny-Kusz podziwiali ekspozycje w Muzeum Przyrodniczym. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wystawy: "Storczyki" i "Las tropikalny".

W tym samym czasie w ramach "Spotkań z kulturą" uczniowie klas 1-3 SP dzięki paniom Ogórek i Brzezinie zwiedzali Kraków: Smocza Jama, Wawel, Barbakan, Sukiennice; wysłuchali hejnału z wieży kościoła Mariackiego. Następnie także zwiedzili Muzeum Przyrodnicze.
Największą atrakcją w Krakowie okazała się tym razem wizyta w najmniejszej w Polsce manufakturze tworzącej słodycze w oparciu o technologię z XVII wieku. Uczniowie z zapartym tchem podziwiali pokaz wyrobu cukierków, później sami przygotowali słodkości. Na końcu każdy uczestnik warsztatów otrzymał Certyfikat Młodego Karmelarza. Dzieci były szczęśliwe i dumne z własnych umiejętności.
Zdjęcia można zobaczyć w naszej Galerii.

Wycieczki cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że nie wszyscy mogli wziąć w nich udział. Planowane są kolejne atrakcyjne wyjazdy. Zapraszamy!