sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

Dnia 26.03.2013r. odbył się w naszej szkole kolejny konkurs dla uczniów klas drugich katowickich szkół podstawowych. Jak co roku swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Straży Miejskiej oraz Policji.
Wejście do sali było pierwszym egzaminem dla uczestników – mieli oni za zadanie prawidłowo przejść przez interaktywne przejście dla pieszych. Wszyscy poradzili sobie doskonale! Zeszłoroczna X edycja była bardzo uroczysta i także w tym roku chcieliśmy zaskoczyć uczestników, chcieliśmy aby ta też była w jakiś sposób wyjątkowa. I udało się!
Tegoroczna edycja różniła się od poprzednich tym, że pierwszy raz testy, które są zawsze pierwszym etapem konkursu, tym razem nie były na papierze. Uczniowie zmierzyli się z rozwiązywaniem testów na komputerach. Dodatkową atrakcją było to, że wyniki automatycznie pokazywały się na multimedialnej tablicy wyników. Drugi etap tradycyjnie rozegrał się w czterech salach, jednak prócz zadań związanych z zagadnieniem pierwszej pomocy, ruchu drogowego w praktyce przygotowanego przez policję i znaków układanych z puzzli uczniowie korzystali podczas jednego z zadań z tablicy multimedialnej. Uczestnicy wybierali dwa z czterech zadań, które związane było oczywiście ze znajomością znaków i przepisów drogowych. Uczestnicy mieli okazję zamiast długopisem popracować myszką komputerową Smile.
Podczas części kończącej konkurs z ogromną radością powitaliśmy Sznupka, który odwiedził nas, by pomóc komisji podczas wręczania nagród. Potem wszyscy chętnie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Sznupkiem!!
Wydarzenie to utrwalono też na stronie Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Zobacz zdjęcia w naszej Galerii.

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony