sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

WIOSENNA wyprawa ZSI nr 1 w Katowicach

16.04. w ZSI nr 1 w Katowicach wieleeeee się działo!!! Pogoda dopisała, słońce świeciło już od samego rana, więc bez obaw mogliśmy zrealizować dzień pełen wrażeń!
Rozpoczęliśmy od wyprawy do Kina „Kosmos” na premierę pokazu czeskiej produkcji dla dzieci „Fimfarum”. Film składał się z dowcipnych i pouczających opowiastek o rzeczach ważnych i codziennych, o czartach, cudach, ale również o zupełnie zwyczajnych ludzkich słabościach i przywarach. Pokaz filmowy poprzedziło spotkanie z artystą - lalkarzem, który pokazał dzieciom różne rodzaje lalek teatralnych! Dzieci miały możliwość przyjrzenia się im z bliska, a część z dzieci mogła nawet spróbować nimi zagrać.

 

 

Po zakończeniu filmu wróciliśmy do szkoły na krótką przerwę i zjedzenie obiadu, aby w pełni sił dobrze się bawić i zachęcać do oddawania 1% podatku na rzecz AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. W bajkowej aranżacji wędrowaliśmy od szkoły do katowickiej „żyrafy”. Po drodze dzieci spotkały Krawcową Wróżki Chrzestnej Kopciuszka, Śpiącą Królewnę, Alicję z Krainy Czarów, Czerwonego Kapturka i Księcia. Od Krawcowej dzieci otrzymały zadanie aby dowiedzieć się jak ubiorą się na bal (organizowany przez Księcia) poszczególne postacie z bajek, tak aby suknia balowa dla Kopciuszka mogła być wyjątkowa i niepowtarzalna! Poszukując naszych uroczych Pań ;) wolontariuszki wraz z dziećmi rozdawały przechodniom ulotki z marzeniami dzieci, zakładki do książek oraz balony z logiem AKADEMII ;) A wszystko po to, aby jak najwięcej ludzi dowiedziało się o tym co dobrego w ich najbliższym otoczeniu robi nasz projekt. Miejscem, w którym po raz kolejny spotkaliśmy Krawcową był plac przy „żyrafie”, gdzie przy pomocy kolorowej kredy mogliśmy stworzyć projekt idealnej sukienki dla Kopciuszka oraz zaznaczyliśmy obecność AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w Katowicach. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i pełni wrażeń i pozytywnej energii powróciliśmy do szkoły ;) Tak zakończył się ten wspaniały, wiosenny dzień!

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony