24 maja 2013r. w ZSP nr 1 w Katowicach i Parku Śląskim w Chorzowie odbył się
bieg patrolowy. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 6 SP. Wzięły w nim udział szkoły z Katowic: SP 17, SP 18, SP 19, SP 22, SP 58 i SP 66.
Głównym celem imprezy było:

• zintegrowanie środowiska lokalnego
  • nawiązanie współpracy między ww. placówkami oświatowymi
  • pogłębianie wiedzy i rozwijanie umiejętności poprzez łączenie rozwoju umysłowego z kulturą fizyczną
  • propagowanie ducha zdrowej, sportowej rywalizacji wśród uczniów
  • propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu
  • poznawanie walorów rekreacyjnych Parku Śląskiego.

Tematem przewodnim konkursu było: „Moja wymarzona przygoda”. Każdą szkołę reprezentowała drużyna 5-osobowa, składająca się z uczniów klas 6. szkoły podstawowej. Start i meta znajdowały się w ZSP nr 1, a trasa wyznaczona była w Parku Śląskim. Przed startem zespoły otrzymały mapkę parku, wg której poruszały się i zaliczały zadania na każdym stanowisku. Konkurs obejmował wiedzę i umiejętności z zakresu: język polskiego, historii, matematyki, języka angielskiego, przyrody i wychowania fizycznego.

W klasyfikacji końcowej, po emocjonującej dogrywce najlepsze okazały się drużyny:
I miejsce – ZSP 66 II miejsce – SP 17  III miejsce – SP 58  IV miejsce – SP 19
V miejsce – SP 18 VI miejsce – SP 22

Zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Turniej dla zawodników był świetną nauką i zabawą. Uczestnicy nawiązali znajomości, poznali nowe koleżanki i kolegów, co dodatkowo integruje społeczność międzyszkolną.

Skład drużyny SP58:

1. Kaja Grzesińska
  2. Klaudia Małyska
  3. Marta Nowak
  4. Aleksandra Mazur
  5. Sebastian Morawiec

Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w naszej galerii zdjęć.