sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
 • Jasełka

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 • III Bieg Rodzinny

 • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

 • Wizyta gości z Erasmus+

 • Nauczyciele na scenie

 • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

 • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

W kwietniu 2013 roku uczniowie naszej szkoły -Weronika Sieńko, Anna Kowalczyk, Mateusz Kuś, Dawid Siczyński, Oliwia Tyrtania oraz Karolina Smołka postanowili wziąć udział w ogólnopolskim projekcie” Korba”, któremu patronuje Fundacja Rozwoju Społecznego ”DEMOS”. Projekt został objęty honorowym patronatem Minister Rozwoju Regionalnego.”Korba” skierowana jest do ambitnej i przedsiębiorczej młodzieży w wieku od 13 do 19 lat: z pasją, zapałem oraz głową pełną ciekawych, nietuzinkowych pomysłów. Nasza szkoła zgłosiła 3 projekty edukacyjne zatytułowane „Dzieci w Auschwitz” (Oliwia Tyrtania, Karolina Smołka), „Kobiety w Auschwitz” (Weronika Sieńsko, Anna Kowalczyk) „Podaruj dzieciom miłość” (Mateusz Kuś, Dawid Siczyński).

 

Rekrutacja do projektu została podzielona na dwa etapy. W pierwszym etapie zadaniem uczniów było przedstawienie w sposób ciekawy i interesujący tematyki swojego projektu oraz przybliżenie organizatorom sposobu jego realizacji. Uczennice realizujące tematy związane z tematyką byłego hitlerowskiego obozu Auschwitz–Birkenau wykazały się wiedzą wykraczającą poza podstawę programową oraz kreatywnością (udało im się dotrzeć do pracowników Muzeum Auschwitz-Birkenau zajmujących się problematyką dzieci i kobiet w Auschwitz). Wszystkie naszej projekty zostały zaakceptowane. W drugim etapie uczniowie zostali poproszeni o przygotowanie krótkiej prezentacji multimedialnej o realizowanym przez siebie projekcie.

Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania — wszyscy zostali zaproszeni do udziału w warsztatach „SEZAM”, które odbyły się w Krakowie 23 maja 2013 roku. Podczas warsztatów uczniowie kształcili swoje umiejętności liderskie oraz pogłębiali wiedzę na następujące tematy:

 • Budowanie zespołu, zarządzanie zespołem
 • Komunikacja, asertywność, rozwiązywanie konfliktu
 • Kreatywność, bycie liderem.

Będąc na warsztatach, nasi gimnazjaliści nawiązali kontakty z rówieśnikami z innych szkół oraz przyłączyli się do „Strefy Korbowicza”. Oliwii Tyrtanii udało się zakwalifikować do bezpłatnego, siedmiodniowego „Liderskiego Objazdu”, do którego dostało się 80 osób z województw: śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego oraz małopolskiego.

Jesteśmy dumni z Oliwii, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony