sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

WARSZTATY W MŁODZIEZOWYM DOMU KULTURY

Klub „Drogi sukcesu” podjął współpracę z Młodzieżowym Domem Kultury w Katowicach przy ul. Gliwickiej. Dzięki uprzejmości dyrektora Andrzeja Łukasiewicza członkowie naszego klubu mogą tam raz w tygodniu uczestniczyć w warsztatach, które m.in. mają rozwinąć naszą kreatywność, umiejętność  samooceny i autoprezentacji. Na zajęciach w luźnej, wesołej atmosferze uczymy się wyrażać swoje uczucia , pogłębiamy wiedzę, próbujemy znaleźć rozwiązania dla różnych ciekawych problemów i dylematów.  Ćwiczenia te mają przygotować nas do przemyślanych i trafnych wyborów w przyszłości.

Zajęcia nasze zaczęliśmy od rozważań nad kwestią mocy pierwszego wrażenia. Celem naszych warsztatów było zastanowienie się, w jaki sposób tworzymy nasz własny wizerunek, co wpływa na to, jak inni nas postrzegają i jak się do nas odnoszą. Psychologowie uważają, że pierwsze kilkadziesiąt sekund spotkania może zaważyć na tym, jak inni  będą do nas usposobieni.   Wspólnie rysując postać sympatycznego kolegi zastanawialiśmy się, na co w pierwszym momencie spotkania zwracamy uwagę i w związku z tym co zrobić, aby inni ludzie odebrali nas pozytywnie? Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, a ludzie podatni są na jego działanie, dlatego dobrze jest wiedzieć, w jaki sposób wykorzystać jego moc!

W czasie kolejnych warsztatów stworzyliśmy sztab, który musiał  podjąć decyzję kogo w pierwszej kolejności ratować z kry lodowej, która utknęła na Antarktydzie. Dyskusja była bardzo ożywiona, spieraliśmy się gorąco! Tak jakby nie była to gra, a prawdziwe rozstrzygnięcie trudnej sytuacji, mogącej decydować o czyimś życiu i śmierci. Uświadomiło nam to, że każdy z nas inaczej patrzy na świat, dla każdego inne wartości są cenne. Wszyscy uczestnicy zajęć swobodnie prezentowali swoje poglądy, przedstawiali własne zdanie. Umiejętność słuchania argumentów innych niż nasze, a także umiejętność uzasadniania swojego stanowiska przyda nam się pewnie nie raz – zarówno w uczniowskim, jak i dorosłym już życiu!

Mam nadzieję, że te krótkie opisy naszych warsztatów zachęcą koleżanki i kolegów do uczestnictwa w naszych zajęciach. Gorąco polecam i zapraszam!

Opracowała: Kamila Gaweł, uczennica kl. Ic gimnazjum

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony