sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM

Rok 2011 uchwałą Komisji Europejskiej został uznany za Europejski Rok Wolontariatu i Aktywności Obywatelskiej. Hasło promujące Europejski Rok Wolontariatu brzmi „Bądź wolontariuszem! Zmieniaj świat i siebie!”. Tradycyjnie też 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Wspierającego Rozwój Gospodarczy i Społeczny.

Z tej okazji uczniowie klas pierwszych gimnazjum zorganizowali w naszej szkole „Tydzień wolontariatu” mający na celu zapoznanie społeczności szkolnej z tą szczytną ideą. Uczniowie przygotowali ciekawe plakaty mające zarówno informować, jak i zachęcać do podejmowania bezinteresownej pomocy, bo wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. Określenie bezpłatna nie oznacza bezinteresowna, lecz bez wynagrodzenia materialnego. W rzeczywistości wolontariusz uzyskuje liczne korzyści niematerialne: satysfakcję, zyskuje nowych przyjaciół i znajomych, zdobywa wiedzę, doświadczenie i nowe umiejętności, a w związku z tym i lepszą pozycję na rynku pracy. Działający już w szkole wolontariusze rozdawali ulotki i kółeczka – symbole wolontariatu, zachęcając do przyłączenia się do grupy pełnej pozytywnej energii uczniów, pracujących na rzecz ludzi i zwierząt potrzebujących wsparcia i pomocy.

Jeśli jednak ze względu na dużą ilość obowiązków w tej chwili nie możesz zostać aktywnym wolontariuszem, to może zechcesz chociaż pomagać za pomocą Internetu? Jedno Twoje kliknięcie niesie znaczącą pomoc. Proszę, wejdź na strony:

To  tylko kilka sekund Twojego czasu, a może tak wiele!

Opracowała: Oliwia Tyrtania, uczennica kl. Ic gimnazjum

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony