W sobotę 28 września w ramach zajęć „Spotkania z kulturą” z programu „Dzieci Tysiąclecia – Integracja” dzieci z klas 1-3  pod opieką pań: Agnieszki Brzeziny i Beaty Ogórek uczestniczyły w imprezie „Dobranocka w Skansenie”.
„Dobranocka w Skansenie” to tytuł akcji, która odbywa się cyklicznie w Muzeum  w każdą sobotę września.
O godzinie 17.30 w zabytkowych wnętrzach chałupy z Frydka można posłuchać opowieści naszych pradziadków w gwarze śląskiej. Śląskie bajki ludowe (w których dobro było dobrem, a zło – złem) najmłodszym słuchaczom opowiadają  gawędziarze z regionu śląskiego.

My wysłuchaliśmy bajek Pani Anny Stronczek z Rybnika:

• Czorne skarby
  • Nieposłuszny kotek
  • Rycerz Sławomir

Dodatkowymi atrakcjami były pięknie wykonane ilustracje do bajek autorstwa pani Ani oraz niespodziewane efekty dźwiękowe. Uśmiech

Zdjęcia można zobaczyć w Naszej Galerii.