W piątek 18 października w ramach zajęć rozwijających z matematyki chętni uczniowie pod opieka pań: Agnieszki Brzeziny i Beaty Ogórek uczestniczyli w fascynujących zajęciach z fizyki i chemii prowadzonych przez pracowników Pałacu Młodzieży w Katowicach. Nasi uczniowie mieli możliwość wykonywania ciekawych doświadczeń np. robienie waty cukrowej, węgla, zamieniali wodę w sok malinowy, wpychali balon do butelki, spalali różne materiały i eksperymentowali z próżnią – pozostałe zmagania widać na zdjęciach.  Efekty wszystkich doświadczeń nagradzane były brawami. Okazało się, że można doskonale bawić się i spędzać czas, ucząc się ciekawych rzeczy.
Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.
Następne spotkanie (z matematyką i fizyką) już za miesiąc.  Zapraszamy!

Beata Ogórek