sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

W dniach 16 i 18 października w ramach Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej w naszej szkole zostały zorganizowane z inicjatywy Mateusza Kusia i Dawida Siczyńskiego turniej piłki nożnej i piłki siatkowej oraz zbiórka darów.
W ramach aktywności obywatelskiej, z własnej inicjatywy wspomniani wyżej gimnazjaliści zorganizowali zbiórkę darów na Dom Dziecka ,,Stanica”. Intencją naszych uczniów było zebranie rzeczy, które sprawiłby tamtejszym wychowankom RZECZYWISTĄ radość, nie zaś przedmiotów z punktu widzenia chłopców bezużytecznych i niepotrzebnych. Zanim więc przystąpiliśmy do działań postanowiliśmy, porozmawiać z
 wychowankami "Stanicy". Po przełamaniu pierwszych przysłowiowych lodów chłopcy wyznali, iż najbardziej ucieszyliby się ze sprzętów sportowych. Postanowiliśmy więc zebrać wymienione przez dzieci przedmioty i - jak to mamy w zwyczaju - zrobić coś więcej.
Koncepcja zorganizowania turnieju zrodziła się spontanicznie i niemal od razu została zaaprobowana przez wychowanków "Stanicy". Nasz pomysł zaakceptowała również Pani Dyrektor Dorota Rembiasz-Gaborska oraz Urząd Miasta Katowice, który ufundował dla wszystkich zawodników wspaniałe nagrody. Myśleliśmy, że wszystko będzie łatwe, niestety jednak pogoda troszkę pokrzyżowała nam plany. Z powodu ulewy turniej piłki nożnej zamiast na Orliku został zorganizowany w naszej szkole. Pomimo zaskoczenia nasi nauczyciele wf-u stanęli na wysokości zadania. Dzięki ich zaangażowaniu wszyscy uczestnicy czuli się bezpiecznie, a cały turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Pierwsze miejsce zajęli reprezentanci Gimnazjum nr 8, drugie - Młodzieżowy Dom Kultury, trzecie - Dom Dziecka "Stanica". Nasza drużyna uplasowała się na czwartym miejscu, co tylko zmotywowało nas do dalszych treningów pod czujnym okiem Pana Zaczyka.
Ciąg dalszy rozgrywek tym razem siatkarskich odbył się 18 października. Do osiągnięcia jak najlepszego wyniku motywowała nas obecność zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in.: Pani Michalina Bajor – reprezentująca Urząd Miasta Katowice oraz Pan Naczelnik Wydziału Sportu. Tym razem naszej drużynie udało się wywalczyć drugie miejsce. Na miejscu pierwszym ponownie znalazło się Gimnazjum nr 8, miejsce trzecie zajął Młodzieżowy Dom Kultury, a czwarte - wychowankowie Domu Dziecka "Stanica". Po zakończonych zawodach nastąpiło długo oczekiwane przez wszystkich zawodników wręczenie nagród.

Mimo iż rozgrywki sportowe dobiegły końca, nasi uczniowie w ramach Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej wciąż podejmują szereg inicjatyw, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Rady Europy. Zachęcamy do przeczytania.

Barbara Żmija

Zobacz też artykuły w zakładce "Sport".

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony