W ramach kolejnych „Spotkań z kulturą” dnia 24 października 2013 byliśmy w Katowickim Centrum Kultury na premierowym przedstawieniu pt.”Bajka o Jazzie”. Był to edukacyjny musical jazzowy, podczas którego dzieci w ciekawy sposób mogły dowiedzieć się, co to jest jazz, skąd się wywodzi i czym się charakteryzuje. W przedstawieniu obok profesjonalistów grali również amatorzy – uczniowie śląskich szkół podstawowych. Grała studencka orkiestra Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Bilety na musical były w całości sfinansowane ze Środowiskowego Programu Profilaktycznego „Dzieci Tysiąclecia – Integracja”.

Opiekunowie: A.Brzezina, B.Ogórek