W naszej szkole 28 listopada miał miejsce II etap II edycji Miejskiego Konkursu Edukacyjnego dla świetlic szkolnych „Magiczne wiersze…”. Tym razem uczniowie, którzy przybyli do nas z 17 katowickich szkół podstawowych, zmierzyli się ze znajomością biografii i twórczości Jana Brzechwy. Organizatorki – panie Aleksandra Kubis – Szlachta, Aleksandra Robaszkiewicz i Agata Warwas przygotowały dla uczestników wiele ciekawych zadań. Dwuosobowe drużyny między innymi rozwiązywały równolegle test wiedzy przy użyciu laptopów i Internetu, odpowiadały na pytania zawarte w prezentacjach multimedialnych, poprawiały błędnie zapisane tytuły wierszy, dopasowywały rymy. Do punktacji końcowej były także wliczone punkty, które przyznała komisja konkursowa I etapu, oceniająca nadesłane do nas prace plastyczne przedstawiające wybrany wiersz poety.

Niespodzianką było zadanie dla Pań, które przygotowywały dzieci do konkursu. Dopasowywanie przez wychowawców rekwizytu do wiersza przyniosło wiele radości i zintegrowało wszystkich uczestników imprezy.

Ostatecznie jury przyznało 3 miejsca na podium i 2 wyróżnienia.
I miejsce:        Szkoła Podstawowa nr 65
II miejsce:       Szkoła Podstawowa nr  58
III miejsce:     Szkoła Podstawowa nr 53
Wyróżnienia: Szkoła Podstawowa nr 36
Szkoła Podstawowa nr 37

Z naszego konkursu nikt nie wyszedł z pustymi rękoma. Drużyny, które zwyciężyły otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe – gry planszowe i książki, natomiast każdy uczestnik konkursu dostał drobny upominek. To wszystko dzięki naszemu sponsorowi – Przedsiębiorstwu Budowlanemu „LEMTER” i jego prezesowi Maciejowi Lempartowi z Bytomia, któremu serdecznie dziękujemy za finansowe wsparcie konkursu!