sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

W naszej szkole 28 listopada miał miejsce II etap II edycji Miejskiego Konkursu Edukacyjnego dla świetlic szkolnych „Magiczne wiersze…”. Tym razem uczniowie, którzy przybyli do nas z 17 katowickich szkół podstawowych, zmierzyli się ze znajomością biografii i twórczości Jana Brzechwy. Organizatorki – panie Aleksandra Kubis – Szlachta, Aleksandra Robaszkiewicz i Agata Warwas przygotowały dla uczestników wiele ciekawych zadań. Dwuosobowe drużyny między innymi rozwiązywały równolegle test wiedzy przy użyciu laptopów i Internetu, odpowiadały na pytania zawarte w prezentacjach multimedialnych, poprawiały błędnie zapisane tytuły wierszy, dopasowywały rymy. Do punktacji końcowej były także wliczone punkty, które przyznała komisja konkursowa I etapu, oceniająca nadesłane do nas prace plastyczne przedstawiające wybrany wiersz poety.

Niespodzianką było zadanie dla Pań, które przygotowywały dzieci do konkursu. Dopasowywanie przez wychowawców rekwizytu do wiersza przyniosło wiele radości i zintegrowało wszystkich uczestników imprezy.

Ostatecznie jury przyznało 3 miejsca na podium i 2 wyróżnienia.
I miejsce:        Szkoła Podstawowa nr 65
II miejsce:       Szkoła Podstawowa nr  58
III miejsce:     Szkoła Podstawowa nr 53
Wyróżnienia: Szkoła Podstawowa nr 36
Szkoła Podstawowa nr 37

Z naszego konkursu nikt nie wyszedł z pustymi rękoma. Drużyny, które zwyciężyły otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe – gry planszowe i książki, natomiast każdy uczestnik konkursu dostał drobny upominek. To wszystko dzięki naszemu sponsorowi – Przedsiębiorstwu Budowlanemu „LEMTER” i jego prezesowi Maciejowi Lempartowi z Bytomia, któremu serdecznie dziękujemy za finansowe wsparcie konkursu!

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony