W dniu 11 grudnia 2013r. w szopienickiej hali odbył się Finał Akcji Społecznej
„Lubię Siatkę”. Akcja ma na celu propagowanie siatkówki, zasad fair play, zdrowego i sportowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz promocję miasta Katowice jako współorganizatora Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn w 2014r. Kampania wspiera udzielające się szkoły i najbardziej zaangażowanych nauczycieli.
Na grudniowy finał zostały zaproszone te placówki, które w ciągu roku były najbardziej aktywne, a ich uczniowie brali najszerszy udział w zabawach i konkursach.
Na uroczystej imprezie pojawili się:  aktorka Anna Guzik-Tylka, były selekcjoner reprezentacji Polski, a obecnie wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Waldemar Wspaniały, wielokrotny reprezentant Polski – Marcin Prus, dziennikarz sportowy TVP Katowice – Robert Walczak oraz  doc. dr Grzegorz Grządziel z AWF Katowice. Katowicki magistrat reprezentowała pełnomocnik prezydenta ds. organizacji imprez strategicznych - Ewelina Kajzerek. Zabawa sportowa rozpoczęła się od podsumowania wydarzeń, które miały miejsce w Katowicach w 2013r. i związane były z akcją „Lubię Siatkę”.
Najważniejsze to:

• rozgrywki w siatkówce chłopców i dziewczyn
  • towarzyskie turnieje i sparingi
  • konkurs na projekt siatkarskiej koszulki
  • spotkanie z trenerem Andreą Anastasim
  • rozdanie 2014 piłek na ulicy Mariackiej

Następnie rozpoczęły się gry i zabawy dla zgromadzonych na hali uczniów, którzy pod okiem swoich trenerów – zaproszonych gości, prezentowali swoje umiejętności siatkarskie.
Podczas trwania imprezy panowała radosna atmosfera, nie zabrakło dobrej muzyki oraz nagród dla wszystkich uczestników w postaci plecaków i piłek do siatkówki, a dla szkół kalendarzy ze wszystkimi projektami koszulek, które zostały nadesłane na konkurs.

Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj oraz na stronie www.lubiesiatke.pl,
a  filmik 1 i 2 - tutaj.