sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
 • Jasełka

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 • III Bieg Rodzinny

 • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

 • Wizyta gości z Erasmus+

 • Nauczyciele na scenie

 • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

 • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

W roku szkolnym 2011/2012 klub regionalny działający w naszej szkole rozszerzył swoją ofertę o wycieczki tematyczne realizowane w ramach Środowiskowego Programu „Dzieci Tysiąclecia-Integracja”. Uczniowie klasy 2b brali udział w inscenizacji bitwy z okresu II wojny światowej, w trakcie której mieli okazję zwiedzić schron graniczny, wypróbować sprzęt wojskowy i zwiedzili Mikołów. Odwiedzili także jedną z piękniejszych dzielnic Katowic – w zabudowie menchesterskiej – czyli Nikiszowiec. Zachwycili się odnowionymi kamienicami, z zaciekawieniem zwiedzili wystawę w Muzeum Historii Katowic: „U nos w doma na Nikiszu”, a także wystawę malarstwa w galerii założonej w nieczynnym szybie „Wilson”.

W ramach zajęć stacjonarnych, realizowanych w szkole, uczniowie zapoznani zostali między innymi z następującymi zagadnieniami:

 • Dzień św. Walentego obchodzony był na Śląsku
 • Jak wyrychtować kreple – tworzymy przepisy kulinarne po śląsku
 • Rychtujemy hekele – zajęcia praktyczne
 • Tradycje wielkopostne na Śląsku
 • Tradycje związane z Marzanną, wykonanie Marzanny
 • Robimy goik
 • Koszyki wielkanocne- co robi hazok? Szukanie prezentu
 • Śmirgust w poniedziałek wielkanocny
 • Nazwy kwiatów po śląsku – przygotowanie wspólnego albumu
 • Komunijo po śląsku
 • Majówka
 • Graczyki – zapomniane zabawy.

Większość zagadnień realizowano w formie praktycznych zajęć rozwijających zdolności plastyczne i techniczne dzieci. Nie zapomniano także o ich talentach kulinarnych. Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Na bieżąco kształcono zdolność posługiwania się gwarą.

     

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony