Poloneza czas zacząć...

POLONEZ 1 i POLONEZ 2

21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie klas piątych czytali koleżankom  i kolegom z klas 1 -€“ 3 polskie legendy oraz wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Uczniowie klas 4 -€“ 6 SP i I -€“ III G wykazywali się znajomością literatury polskiej, polskich laureatów literackiej Nagrody Nobla, zasad ortograficznych oraz polskiej muzyki.
Podczas jednej z przerw Pani Dyrektor i Pani Danuta Lagierska wraz z uczniami klas III Gimnazjum poprowadziły korytarzami naszej szkoły uroczystego poloneza, do tańczenia którego dołączyli prawie wszyscy uczniowie.