sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

1 kwietnia uczniowie III klas gimnazjum wyjechali do Oświęcimia do byłego nazistowskiego obozu KL Auschwitz-Birkenau.

Nasza młodzież odznaczała się niezwykłą dojrzałością, zachowując w miejscu pamięci powagę i ciszę, którą co jakiś czas przerywały jedynie pytania zadawane Panu Przewodnikowi. Ponadto Gimnazjaliści wykazali się dużą wiedzą na temat genezy obozu, jego roli w hitlerowskim procesie eksterminacji oraz warunków życia więźniów.

Do wyjazdu do Auschwitz naszych trzecioklasistów przygotowała grupa uczniów biorąca udział w międzynarodowym projekcie ,,Krokus”, która 31 marca w wykładzie ,,KL Auschwitz – hitlerowski obóz zagłady” przedstawiła wyniki swojej wielomiesięcznej pracy. Za swoją postawę i wiedzę nasi uczniowie zostali nagrodzeni przez pracownika Działu Naukowego dr Igora Bartosika książkami pt. ,,Ja z krematorium KL Auschwitz” będącymi wstrząsającym zapisem rozmów z Henrykiem Mandelbaumem – więźniem nr 181970, członkiem specjalnej drużyny roboczej – Sonderkommando. Podstawowym zadaniem ludzi wytypowanych do tego rodzaju pracy było grzebanie lub palenie ciał zamordowanych więźniów, sprzątanie pomieszczeń używanych jako komory gazowe, sortowanie kosztowności pozostałych po zamordowanych i inne czynności związane z masową zagładą Żydów. Książki zostały oddane do szkolnej biblioteki, aby każdy z uczniów miał możliwość zapoznania się z ich treścią.

Barbara Żmija

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony