Drugiego kwietnia klasa I c gimnazjum zaprosiła na lekcję chemii klasę II b szkoły podstawowej. Uczniowie gimnazjum zaprezentowali swym młodszym kolegom cały szereg doświadczeń.
Pokaz rozpoczęła produkcja sztucznej krwi do złudzenia przypominającej tę prawdziwą. Wiktoria wykonująca pierwszy pokaz wyjaśniła, że jest to ta sama krew, która "leje się strumieniami" w trakcie filmów.
Następnie Maciek zademonstrował wybuch wulkanu (też efekt używany w produkcji filmowej) oraz pokazał, jak tworzy się jedną z farb olejnych - zieleń chromową.
Goście mieli okazję sprawdzić, jak ta farba sprawuje się podczas malowania.
Na końcu Adrian "uczył" jajko pływać. Wyjaśnił, demonstrując owo doświadczenie, dlaczego w Morzu Martwym nikt nie utonie.
Dla uczniów szkoły podstawowej było to interesujące zapoznanie się z chemią, a dla uczniów gimnazjum lekcja stanowiła nietypowy wstęp do działu roztwory, stężenie, gęstość roztworu.
Zdjęcia - w Galerii.