Dnia 28 kwietnia 2014r. w ramach realizacji miejskiego projektu programu profilaktyczno-edukacyjnego FLOREK W MAŁEJ STRAŻNICY klasy 2a, 2b, 2c pojechały na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Górniczej Nr 1 w Katowicach-Szopienicach. Uczniowie wraz z wychowawcami zapoznali się z działaniami Państwowej Straży Pożarnej ze zwróceniem szczególnej uwagi na kształtowanie umiejętności wezwania służb ratowniczych w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Celem wycieczki było:

• poznanie specyfiki służby strażaków,
  • rozwijanie właściwego zachowania w zakresie ochrony przeciwpożarowej
  • wzmacnianie pożądanego zachowania w celu zachowania bezpieczeństwa w życiu codziennym
  • nabycie podstawowej wiedzy w zakresie pierwszej pomocy
  • nabycie praktycznych umiejętności wykonania telefonu pod wskazane numery alarmowe i dokonanie zgłoszenia zdarzenia
  • zapoznanie uczniów z informacjami z zakresu powstawania pożarów.

Telefony alarmowe:

997 - Policja,
998 - Straż Pożarna,
999 - Pogotowie Ratunkowe
Numer 112 służy do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia.

Uczniowie z dużą uwagą słuchali opowieści strażaka, z zainteresowaniem oglądali sprzęt ratowniczy, pojazdy strażackie. Dzieci same mogły wypróbować swoje umiejętności w zgłoszeniu wypadku i wezwaniu pomocy na miejsce zdarzenia. Wycieczka była ciekawa i pouczająca zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Zdjęcia z wycieczki można zobaczyć w Galerii.