Ogólnopolski program promujący naukę języka niemieckiego
 Deutsch Wagen Tour w naszej szkole!

2 czerwca 2014 roku w naszej szkole odbędą się warsztaty
‘DEUTSCH WAGEN TOUR’.

Zawita do nas Deutsch Wagen Tour – kolorowy, specjalnie wyposażony samochód z lektorami promującymi naukę języka niemieckiego w sposób niekonwencjonalny za pomocą zabawy, ruchu, pantomimy, śpiewu i tańca. Warsztaty mają na celu pokazać uczniom, że nauka języka obcego może być łatwa i przyjemna, a niemiecki jest jasny, bo takie jest hasło całej tej akcji: „Deutsch – jasne, że klar!”.

DWT jest to ogólnopolski program promujący naukę języka niemieckiego, realizowany pod patronatem Instytutu Goethego i Ministerstwa Edukacji Narodowej przy współpracy Ambasady Niemiec oraz Niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Wizyta obejmie 2 warsztaty 60 minutowe dla 2 różnych grup uczniów:

• Pierwsze warsztaty odbędą się o godz. 10.30 – 11.30. Wezmą w nich udział zgłoszeni uczniowie klas 6 Szkoły Podstawowej oraz uczniowie klas I - II Gimnazjum
  • Drugie warsztaty odbędą się o godz. 12.00 – 13.00. Wezmą w nich udział zgłoszeni uczniowie klas 4 – 5 Szkoły Podstawowej.