sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

02 czerwca 2014 gościliśmy w naszej szkole koordynatora ogólnopolskiej akcji DEUTSCH WAGEN TOUR pod patronatem Goethe Institut oddział w Krakowie, Panią Beatę Hadasz – lektorkę języka niemieckiego.

Pokazała ona naszym uczniom, jak można w sposób zabawny i bezstresowy uczyć się języka obcego. Odbyły się dwa 60-minutowe warsztaty.

Pierwszy moduł skierowany był do uczniów klas 6 oraz gimnazjalistów z klas I - II i wzięło w nim udział 21 uczniów. Podczas tych zajęć, głównie ruchowych, testowaliśmy naszą znajomość języka niemieckiego. Powtórzyliśmy m.in. słownictwo z zakresu : kolory, zjawiska pogodowe, nazwy zwierząt oraz popularne zwroty używane w tzw. „żywym języku” na co dzień. Pani Beata uświadomiła nam, jak niewiele zwrotów grzecznościowych używamy w języku polskim w porównaniu z językiem niemieckim, co ma związek z różnicami kulturowymi w obu obszarach językowych.

W grupie drugiej (dla osób nieuczących się języka niemieckiego, z klas 4 - 5) w zajęciach wzięło udział 19 osób. Tym razem nasz gość skupił się na wprowadzeniu popularnych zwrotów i nazw do czynnego słownictwa uczestników warsztatów. Do zabaw językowych Pani Beata wykorzystała linę, krzesełka, chustę edukacyjną, piłki, plakaty i kredki oraz piosenkę z prostym tekstem. Musieliśmy w różny sposób reagować na usłyszane słowa i oprócz tego, że świetnie się bawiliśmy, przy okazji w sposób bezstresowy zapamiętywaliśmy nowe struktury leksykalne.

Każdy uczestnik warsztatów otrzymał od naszego gościa co najmniej jeden miły upominek, ale oprócz tego zabrał ze sobą do domu miłe wspomnienia i dobry humor oraz mnóstwo energii i motywacji do nauki języka niemieckiego.

Bardzo dziękujemy i życzymy wszystkim takich lekcji !!!

Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w naszej Galerii.

Grażyna Probanowska

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony