1. półrocze 2012/2013

W tym półroczu również działo się wiele ciekawego w ramach naszego szkolnego kółka regionalnego. Przede wszystkim jego skład powiększył się o dwie uczennice klasy czwartej –Julię i Weronikę.
Rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego - Rodzina śląska, przeprowadzaliśmy wiele zajęć praktycznych, między innymi – kisiliśmy ogórki, piekliśmy i ozdabialiśmy pierniki, robiliśmy „czorne kluski”. Teraz uczymy się sprawnie operować igłą i nitką robiąc „bachroczki”.
W ramach programu środowiskowego „Dzieci Tysiąclecia- Integracja” odbyła się także wycieczka tematyczna do Śląskiego Centrum Tradycji w Siemianowicach Śląskich. Brali w niej udział uczniowie z klas 1, 2 i 3 naszej szkoły. Mieliśmy okazję zapoznać się z pracą górnika, wyglądem chodnika kopalnianego, pobawić prezentacjami multimedialnymi, a także uczestniczyć w projekcji filmu poświęconemu omawianym zagadnieniom. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, choć wymarzliśmy do szpiku kości.