sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

W dniach 14 – 15 czerwca 2014 r. odbyła się ostatnia w tym sezonie wycieczka górska w ramach Szkolnego Koła Turystycznego. Tym razem był to wyjazd dwudniowy. Ze Zwardonia wędrowaliśmy

czerwonym szlakiem na Wielką Raczę.

Trasa była długo i wymagająca, jednak wszyscy uczestnicy dali radę i bezpiecznie dotarli do schroniska. Pogoda zaskakiwała nas raz słońcem, raz deszczem oraz przepiękną tęczą, która rozciągała się nad szczytami. Widoki zapierały dech w piersiach a humory dopisywały wszystkim. Wieczorem odpoczywaliśmy przy ognisku. Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną do Zwardonia, skąd pociągiem wróciliśmy do Katowic zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Dnia 24 maja 2014 odbyła się kolejna wycieczka  w ramach Klubu Krajoznawczo-Turystycznego. Tym razem uczestnikami byli uczniowie klas młodszych 1a, 2a, 2b i 4b. Zdobyliśmy Równicę, wchodząc na nią z Ustronia Polany. Pogoda nam dopisała. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu. Zdjęcia w Galerii.

15 marca 2014 odbyła się kolejna wycieczka w ramach działalności Szkolnego Klubu Turystycznego. Pomimo niesprzyjającej pogody cała piętnastoosobowa grupa stawiła się rano na zbiórce w dobrych humorach. Góry przywitały nas bardzo silnym wiatrem i deszczem. Jednak brzydka pogoda nie zdołała popsuć nam dobrych nastrojów. Tym razem zdobyliśmy Szyndzielnię, szczyt w Beskidzie Żywieckim. Z Bielska Białej wędrowaliśmy zielonym szlakiem przez Dębowiec na szczyt, do schroniska. Na miejscu mogliśmy ogrzać się przy kominku. Do Bielska wróciliśmy kierując się czerwonym szlakiem.

Wycieczkę możemy zaliczyć do udanych. Zapraszamy chętnych na kolejną wyprawę już w kwietniu. Zdjęcia w Galerii.

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony