Dnia 13 października 2014 roku młodzież naszego gimnazjum oraz uczniowie klas 6 szkoły podstawowej pojechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem naszego wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Nowoczesna ekspozycja muzealna, liczne autentyczne rekwizyty oraz ciekawy przekaz Pana Przewodnika pozwoliły naszym podopiecznym pogłębić wiedzę na temat przyczyn, przebiegu i skutków Powstania Warszawskiego oraz życiu ludności cywilnej w trakcie jego trwania. Podczas wycieczki nasi uczniowie zwiedzili budynek sejmu i senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz zapoznali się z funkcjonowaniem polskiego parlamentu. Ponadto młodzież odwiedziła warszawską starówkę ,Pomnik Małego Powstańca, grób Nieznanego Żołnierza oraz ogród saski. Do Katowic wróciliśmy późnym wieczorem zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni.

Barbara Żmija